В Університеті завершилися міжнародні змагання зі швидкісного розв’язання механічних головоломок «Kharkiv Winter 2014 in Yaroslav the Wise National Law University»

Організатори: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, ВГО Асоціація випускників та Всесвітня асоціація кубінгу (World Cube Association).

Відкрив захід перший заступник голови Асоціації випускників, проректор з навчальної роботи Університету Ю.Г.Барабаш. Він щиро привітав учасників та уболівальників зі святом інтелекту, азарту та інтриги. Проректор звернув увагу на той факт, що в Університеті завжди підтримували інтелектуальні ігри і нагадав, що серед студентів вузу є чемпіони світу, Європи, Олімпійських ігор з шахів та шашок. Ю.Г.Барабаш запропонував проводити не тільки зимові змагання зі швидкубінгу, а й також літні.
У змаганнях взяли участь 148 осіб з України, Вірменії та Росії.

Головний суддя змагань та делегат від Всесвітньої асоціації кубінгу на турнірі − Артем Мелікян.
На початку організатори розповіли учасникам головні правила змагань і продемонстрували, як слід виконувати вимоги.
За правилами змагань, переможцем стає учасник з кращим результатом розшифровки головоломки. Кращим результатом вважається середній результат з п’яти спроб. Краща та гірша спроба в залік не йдуть.

13 грудня після відкриття заходу пройшли відбіркові турніри у 17 категоріях: складання кубика Рубіка ногами, складання кубика Рубіка з закритими очима, складання кубика Рубіка однією рукою та ін. У неділю, 14 грудня, відбулися фінали та нагородження переможців.
Харків’яни Олексій Бессонов та Євген Іванов встановили 4 світові рекорди у запам’ятовуванні великого обсягу інформації: пригадування максимальної кількості днів тижня за датою, запам’ятовування послідовності кольорів, запам’ятовування геометричних фігур, пригадування таблиці Менделєєва: порядковий номер, назва, маса з точністю до другого знака.

Також зафіксовано 2 національні рекорди: 1 рекорд Вірменії: Арамаіс Адлоян збірка кубика Рубика 3х3 за 09.30 секунд та 1 рекорд України: Сергій Кокшаров із дніпропетровська під час збірки кубика Рубика 3х3 на мінімальну кількість ходів − 25 ходів).

Офіційні результати змагань дивіться за посиланням:https://www.worldcubeassociation.org/results/c.php?i=..

Довідково: кубик Рубіка був винайдений у 1974 році угорським скульптором і професором архітектури Ерно Рубіком. Офіційні світові рекорди зі складання класичної моделі кубика Рубіка (3×3) належать голландцю Матсу Валку, який впорався з головоломкою за 5,55 секунд (одинична спроба) та чинному чемпіону світу австралійцю Феліксу Земдегсу − 6,54 секунд (середній результат з трьох спроб).