Ви є тут

Інтерв'ю з cекретарем Харківської міської ради Новаком О.М.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             У 1984 році після закінчення Чернігівського юридичного технікуму Ви вступили до Харківського юридичного інституту. Що саме Вас мотивувало обрати спеціальність юриста?

Хочу почати з того, що мотивація була ще задовго  до вступу в юридичний технікум. Техніком  був єдиний у своєму роді, досить високого рівня середньо спеціальний навчальний заклад, для підготовки  юристів. Пам’ятаю, був дуже великий конкурс на вступ. Прийняти рішення у 15 років було досить складно, так як я  ще не розумів повного значення «юриспруденції». Проте, надію всиляли старші друзі,які були для мене орієнтиром. Я знав людей, які в свою чергу закінчили юридичний технікум, а після нього вступали  до Харківського інституту. І я бачив, що вони саме ті, які орієнтуються в життєвих ситуаціях, які мене цікавлять. А у школі мене більш цікавили гуманітарні дисципліни: історія, суспільствознавство …Сьогодні я можу сказати впевнено, що мій вибір був правильним, я ніколи не пошкодував про це. З 1990 по 2007 рік я працював на різних посадах в міській раді, починаючи з простого юриста, закінчуючи директором юридичного департаменту.

У якому військовому окрузі Радянського союзу Ви проходили дійсну строкову службу?

Це були молоді роки. Служба була в той час доволі почесною. Одразу після закінчення Чернігівського технікуму я переїхав до Харкова по розподілу і вирішив вступати до Харківського інституту.Так як в мене був диплом з відзнакою, то вступив до інституту я за допомогою співбесіди. Розуміючи, що треба виконувати борг перед Батьківщиною, я з товаришем, котрий також закінчив юридичний технікум, проявляли ініціативу, щоб нас як можна швидше призвали в ряди Радянської армії. Але наші справи перебували у Чернігові і довгий час не поступали до Харкова. Ми майже кожен день були у воєнкоматі і просили якомога швидше посприяти цьому. У літку 1984 році ми закінчили  технікум, а восени цього ж року нас призвали до армії. Це були роки становлення особистості. Я служив спочатку півроку в учбовій частині Свердловської області (Росія).У той час СРСР надавав допомогу країнам де відбувалися воєнні дії. Багатьох хлопців відправили в гарячі точки, а я опинився у військах Германії.

Як загартувала Вас служба у радянській армії?

Ми пройшли всі випробування від курсанту до зам. командиру підрозділу зводу. Служба проходила «по повній програмі»: ранковий підйом, сніданок о 5 годині, та цілий день бойові заняття на полігоні з усіма видами зброї. Звичайно, служба наклала свій відбиток на становленні особистості.

Як військова дисципліна допомогла Вам у подальшому житті?

Можу сказати, що дисципліна була в мене ще задовго до служби в армії. Дисципліна супроводжує мене усе моє життя, точніше кажучи самодисципліна. Армія-це перевірка на витривалість та міцність. Самодисципліна повинна бути присутня при виконанні усіх існуючих задач у тому числі і в юриспруденції.

Оцінюючи Вашу кар’єрні сходинки можна прослідити важкий шлях пройдений Вами від посади до посади. Чи є нові обов’язки складніші за ті,  що були на минулому робочому місці?

Безумовно! Я пройшов  шлях від інспектора відділу  соціального захисту. Рівень відповідальності на цьому етапі був досить значним. Процедура роботи була наступною: прийняв документи, перевірив їх, оформив, призначив людині пенсію. Далі мої обов’язки стали  тісно пов’язані  з юриспруденцією, це вже був ширший спектр відповідальності. У міську раду я прийшов у 90-х роках. Це були роки встановлення незалежності України. Було багато складностей через стару нормативну базу, яка перейшла у спадок від СРСР. Україна тільки почала напрацьовувати своє законодавство. Це був політично, юридично, економічно важкий період. Були часи, коли місто працювало, а бюджет не затверджувався .А ми працювали і приймали рішення. Сьогодні я займаю посаду секретаря міської ради і безумовно спектр обов’язків і повноважень став на рівень складніше і відповідальніше. Це організація роботи міською ради, депутатського корпусу…Відповідальність стає більшою.  Але та освіта, яку надав мені Харківський інститут дозволяє гідно справлятися з усіма завданнями які на мене покладено!

Головні завдання та  принципи,якими Ви керуєтесь при здійсненні своїх повноважень?

Найголовніші основоположні принципи для мене  - це компетентність та порядність. Наша робота заснована на колективних засадах-рішення приймається колективно. Який колектив - такі і рішення. Коли немає єдиної команди, тоді віжко досягати певної поставленої мети. На мій погляд, в нашій міській раді працює єдина спрацьована команда професіоналів  на чолі з мером Геннадієм Адольфовичем Кернесом, котра спроможна досягати усіх поставлених цілей.

На Ваших плечах лежить велика відповідальність за одне з великих міст України. Яке,на вашу думку, Ви прийняли навайжливіше рішення для міста та громадян під час своєї професійної діяльності?

Якщо говорити про юридичний аспект професійної діяльності, то ми передивились і прийняли устав територіальної громади міста, прийняли міські програми щодо житлово-комунальних питань, соціально-гуманітарних сфер. Пишаємося ми своєю підготовкою до чемпіонату Евро 2012 з футболу. Ця праця тривала не один рік. Головною подякою нам була реакція закордонних друзів, які позитивно реагували на  плоди нашої праці. Питань які треба вирішити з кожним днем стає все більше, і ми намагаємося вирішити іх у міру своїх сил.

Маючи диплом Харківського юридичного інституту Ви могли обрати професію прокурора, судді, адвоката, нотаріуса тощо… Чому Ви вирішили розпочати свій кар`єрний зріст саме з виконавчої служби, а не з будь-якої іншої юридичної спрямованості?

Коли я навчався в юридичному інституті, в мене була одна «четвірка» з  Радянського будівництва. Ця кафедра займається питаннями державного будівництва і міського самоврядування. Ось і вирішив вирішити це питання глибше.(Жарт). А насправді, то я працював в сфері соціального забезпечення. Бачив усі тонкості роботи і мене це зацікавило. Потім почав працювати в юридичному апараті міською ради. Повністю розібрався у державному будівництві, так що свою «четвірку» я вже відпрацював.

Як Ви застосовували свої юридичні теоретичні, практичні знання і навички під час роботи у Харківській міській раді?

Робота у міській раді керується суворо законодавством. Усі знання я зміг закріпити займаючись юридичною практикою Я вважаю, що сьогодні бути успішним керівником не маючи юридичної освіти просто неможливо.

Якими на Вашу думку повинен володіти якостями юрист, аби стати справжнім професіоналом?

Головне не обирати «престижні професії». Усім хочеться бути:адвокатом, прокурором, суддею…Треба відчути, що ця професія саме твоя, бо від тебе буде залежати доля людей!Праця юриста відповідальна! Професію не обирають через «статус», її обирають за покликом душі! Треба професію обирати так, щоб потім не прийшлось здобувати другу вищу освіту.

Під час своєї професійної діяльності Ви зміцнюєте своє коло знайомств. Спираюсь на Ваш досвід, бажаю запитати чи відрізняються випускники НУ «ЮАУ імені Ярослава Мудрого» рівнем підготовки та кваліфікацією від випускників інших юридичних академій?

Звичайно. Мені приходилось  підбирати кадри для роботи. І людину можна впізнати навіть по спілкуванню. Випускника юридичної академії завжди відрізнити від випускників інших інститутів.

Чи маєте Ви дивіз з яким йдете по життю?

Бути відповідальним!Бути компетентним!Бути людиною!

Побажання та настанови майбутньому поколінню юристів...

Вивчати усе, що надає академія!Отримувати потрібний рівень знання, щоб почувати себе впевнено на посаді. Бути спеціалістом своєї справи.

 

Інтерв’ю проводила Булигіна Катерина.

Наші партнери