Ви є тут

Випускнику Університету (2012 р.), полковнику прикордонної служби України Євгену Пікусу присвоєно звання Героя України (посмертно)

Під час перебування в районі проведення антитерористичної операції полковник Пікус мужньо і героїчно виконував службово-бойові завдання у складі прикордонних підрозділів на загрозливих ділянках державного кордону  і  неодноразово брав участь у зіткненнях з терористами. З 11 липня 2014 року він керував підрозділом, який забезпечував охорону державного кордону України в контрольно-пропускному пункті «Красна Талівка» поблизу села Красна Талівка Станично-Луганського району Луганської області.

25 серпня 2014 року Євген Пікус під час бою з диверсійно-розвідувальною групою чисельністю близько 40 осіб, яка перетнула кордон України з території Російської Федерації на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Красна Талівка» Луганської області та діяла за підтримки двох бронетранспортерів, двох бойових машин піхоти та двох бойових вертольотів Мі-24 Збройних сил Російської Федерації, загинув як герой.

27 квітня 2018 р. Президент Петро Порошенко підписав Указ про присвоєння за виняткову особисту мужність і героїзм, проявлені при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, вірність військовій присязі полковнику Євгену Пікусу.

Під час урочистих заходів з нагоди 100-річчя створення прикордонної служби України та чергового випуску офіцерів Національної академії Державної прикордонної служби України Глава держави вручив нагороду матері Євгена  Ганні Феодосіївні та рідному брату Михайлу.

Фото: 

Наші партнери